neljapäev, 31. mai 2007

Senegal papagoiLEVIK

Senegali papagoi elab metsikuna suures ulatuses üle kogu lääne Aafrika. Nende toidulauale kuuluvad viljad, seemned ja õied, seega on nad sealsete farmide nuhtluseks.

KIRJELDUS

Senegali papagoi on karja- liik. Häälitsemine: lõgin, vilistamine ja prääksatus. Senegal papagoi elab metsikuna keskmiselt umbkaudu 25-30 aastaseks ja vangistuses kuni 50 aastaseks. Nad kasvavad 23 cm pikaks. Neil on suhteliselt suur pea ja nokk nende üld- suurusest ja lühike saba. Täiskasvanud lindudel on süsi hall pea, hall nokk, kollased silmad, roheline kukal ja kurk ning kollane alaosa. Kollane ja roheline ala on senegali papagoil esi- plank V-kujutist sarnanev kollane vest kandub üle roheliseks. Noorel linnul on tume hall või peaaegu mustad silmad.

SUGU

Senegal papagoi sugu on väliselt suhteliselt raske määrata. Kuid seal on mõni erinevus mille abil võib määrata sugu ainult täisealisel linnul:
* V-kujutisena vest on tavaliselt pikem emasel; emase roheline ala pikeneb alla üle rinna jalgade vahele, samal ajal kui isasel rohelise ala lõpp on pooleldi alla rinna.
* Emase nokk ja pea on üldiselt väiksem ja kitsam kui isasel.
* Saba-alused varjatud suled (lühikesed suled peamiste saba sulgede all) on üldiselt enamasti kollased isasel ja üldiselt enamasti rohelised emasel.
* Isane on enamasti, aga mitte alati, suurem ja raskem kui emane lind.

HOOL

Senegal papagoi on väga hea lemmikloom. Nad võivad olla keskmise mõõduga papagoi puuris. Nad ei ole liiga lärmakad ja võivad õppida ka vestlema ning imiteerima helisi nagu kriiksatusi, mikrolaineahi, telefoni helinad jne. Neid peab laskma puurist väljas käima ja nendega tegelema, kuna senegal papagoile meeldib olla tähelepanu keskpunktis.

TOIT

Hea kvaliteetne SEEMNE segu: päevalille seemned, maa pähkel, kaer, hernes, mais jpt. VILJAD nagu õun, pirn, apelsin, banaan. VALIK köögivilju nagu toores porgand, kaalikas, kapsas, rooskapsas, spargelkapsas ja ka kurk.

1 kommentaar:

Anonüümne ütles ...

Sain abi, tänan!

Keily